Kietojo sūrio „Rokiškio GRAND“ kūrimas, ko gero, susilaukė didžiausio dėmesio, o unikalaus skonio paieškoms ir atsakingam gaminimo pasiruošimui prireikė turbūt daugiausiai laiko per visą Lietuvos sūrių istoriją.

Brandinant didžiausią Lietuvoje 35 kg sūrio galva – išgaunamos geriausios kietojo sūrio savybės. Vienai „Rokiškio GRAND“ sūrio galvai pagaminti sunaudojama net pusė tonos aukščiausios kokybės pieno, iš kurio po kruopštaus darbo ir dėmesingo brandinimo gimsta tokio dydžio sūrio galva. Ir tai tik vienas iš šio ypatingo sūrio išskirtinumų. Esminės tikrai puikaus sūrio sudedamosios dalys: kokybiška žaliava, idealios brandinimo sąlygos ir, žinoma, žinios ir patirtis „Rokiškio GRAND“ sūriui pagaminti atrenkamas kokybiškiausias pienas. „Rokiškio GRAND“ sūrio skoniui neatsispyrė net patys išrankiausi pasaulio gurmanai. Jau trečiajį kartą Briuselio Tarptautinis skonio institutas ši lietuvišką kietąjį sūrį prestižiniuose „Superior Taste Award 2022“ apdovanojimuose įvertino aukso žvaigždėmis! „Rokiškio GRAND“ – brandus pasirinkimas!

Sūris Rokiškio GRAND Brandintas 12 mėnesių

Kietasis sūris turi natūralią ir kietą žievę, laikui bėgant  sukaupiančią  ypatingą skonį.  Nekasdienišką aromatą sūris  skleidžia jį praskėlus. Gali pajusti intensyvų aštrumą ir sodrumą, tekstūros tvirtumą, susiliejant su švelniu pustoniu. Vienerių metų brandinimo sūriu mėgaujamasi atskirai arba naudojamas kaip pagardas, kuris  daro stebuklus ilgai virtuose troškiniuose, padažuose, karštose sriubose ar  salotose.

Sūris Rokiškio GRAND Brandintas 12 mėnesių

Sūris Rokiškio GRAND Brandintas 18 mėnesių

18 mėnesių brandintas  Rokiškio GRAND kietasis sūris – dar labiau atsiskleidžia savo unikalumu. Jei sūrio brandinimo ankstyvoje stadijoje jautėsi tekstūros tvirtumas, tai ilgesnio brandinimo sūris tampa daugiau granuliuotas ir kristalizuotas. Paslaptis slypi sūrio brandoje. Švelniai atsiveriantis skonis ir kvapas maloniai aitrūs, gomuryje lieka aštrumo ir lengvo saldumo jausmas. Puikiai dera rizoto, ravioli ir makaronų patiekalams. Arba patiekiamas kaip atskiras užkandis.   

Sūris Rokiškio GRAND Brandintas 18 mėnesių

Rokiškio GRAND sūris, brandintas 24 mėnesius!

Didžiulis sūris, išlaikytas saugyklose tobulomis sąlygomis, stebuklingai atsiskleidžia švelniu trapumu, lūžinėjančiu tankumu, smėlinga tekstūra. Sūris tampa gerokai sodresnis, įgavęs salsvą skonį su brandžiam sūriui būdingu kvapu. Nepakartojamo ir maloniai aštraus  skonio. Rekomenduojama patiekti vieną, arba derinant prie medaus, figų uogienės ar vynuogių.

Rokiškio GRAND sūris, brandintas 24 mėnesius!

36 mėnesius brandintas kietasis sūris Rokiškio GRAND!

Ypatingą charakterį įgavęs šis kietasis sūris, kitaip tariant – pasiekęs aukščiausią skonio viršūnę. Tankios ir sluoksniuotos tekstūros, aiškiai juntamų kristalų. Sotus, aštrus, svaiginantis, trapus ir kartu lengvai lūžtantis. Įvairių derinių gausa verčia mėgautis kiekvienu kąsniu. Aromatingas ir intensyvus, išraiškingas, gilus  ir tarsi nenusakomas, įgavęs tiek natų dėl skiriamo ypatingo dėmesio ir ilgo brandinimo tobulose sąlygose.

36 mėnesius brandintas kietasis sūris Rokiškio GRAND!